Canisterapia

Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa na človeka, vplýva na jeho psychickú, fyzickú a sociálnu pohodu. Podporuje a rozvíja telesné, emocionálne, sociálne a rozumové schopnosti.

Canisterapia pomáha

Deti sa pri psíkovi učia zodpovednosti, ohľaduplnosti, vytvárajú si pozitívny vzťah k okoliu, sú empatickejšie, priateľskejšie.

Psík im dáva lásku, pocit pochopenia, motivuje ich k činnostiam a zároveň pôsobí upokojujúco. Canisterapia pomáha rozvíjať aj stimulovať rôzne oblasti.

Canisterapia v praxi

Pri všetkých aktivitách (témach) využívam rôzne pomôcky, deti iba navádzam, samé prídu na odpovede, premýšľajú, vedia zhodnotiť situáciu, správanie, učia sa rozlišovať dobré-správne-nesprávne-zlé-nevhodné, tým sa stávajú zodpovedné, samostatné, cítiace, tolerujúce, rešpektujúce, ohľaduplné, sebavedomé, zdravé, tvorivé, šťastné a láskavé.

Môj kamarát psík

Témy ako pomenovanie časti tela psíka, starostlivosť o psíka, nové pojmy vodítko, pamlsky, obojok a pod.

Rozvíja slovnú zásobu, kognitívne funkcie, motoriku.

Psík na výlete

Skladáme si z obrázkov príbeh, rozprávame sa koho stretol, aké bolo počasie, kde sa vyváľal, ako sa pri tom cítil, čo v tej chvíli potreboval.

Rozvíja fantáziu, predstavivosť, jazykový cit, tvorba viet, samostatné rozprávanie, vcítenie sa do druhého – sociálne cítenie, rozvoj empatie.

Chorý psík

Pozorovanie psíka, hmatová opora, dýchanie pes/človek – porovnávanie rozdielu a následná imitácia – oblizovanie, zívanie, vyplazovanie jazyka, napodobňovanie štekania, mľaskania, knučania, hladkáme psíka. Počúvame ako dýcha, rozprávame sa ako sa my cítime.

Rozvíja sociálne cítenie, citové a rozumové schopnosti. Pocit bezpečia, vyjadrovanie citov.

Ponúkame Vám

Záujmový krúžok

Urobte deťom radosť a zariaďte pre nich to, po čom naozaj túžia.

Záujmový krúžok

Detský tábor

Jedinečný dobrodružný tábor so psami zaujme skúsených i začínajúcich psíčkarov.

Detský tábor

Chcete sa spýtať?

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.